Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

JAK DOBRAĆ FOTEL ERGONOMICZNY DO PRACY?

2022-04-27

Jakie cechy powinien mieć dobry fotel ergonomiczny do biura?

Coraz częstszą przyczyną wizyt u lekarza i fizjoterapeuty jest ból kręgosłupa spowodowane zmianą trybu życia na siedzący. Problem jest w tym, że w takiej pozycji spędzamy większość czasu w pracy, domu, szkole, czy na uczelni. Jeśli ten problem również Ciebie dotyczy, to najwyższy czas żeby zaopatrzyć się w dobry fotel ergonomiczny. Praca przy biurko mimo tego, że wymaga od nas przede wszystkim wysiłku umysłowego, to jednak bardziej obciąża nas fizycznie, a w szczególności nasz kręgosłup. Wielogodzinne siedzenie kilka razy w tygodniu przez wiele miesięcy, czy lat może przynieść bardzo negatywny skutek dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest, żeby dbać o prawidłową pozycję podczas siedzenia. Najbardziej korzystne dla naszego kręgosłupa jest ułożenie pleców w kształt litery „S”. Taką pozycje wymusza od nas dobry fotel ergonomiczny, dlatego warto posiadać go w miejscu swojej pracy. To dzięki niemu jeszcze łatwiej będzie nam utrzymać poprawną pozycję pleców, tak aby nie cierpiały. Tą samą funkcjonalność i wygodę możemy przenieś również na sferę prywatną do domu.

 Najważniejsza cecha fotela ergonomicznego – REGULACJA

Na rynku dostępne jest wiele foteli biurowych, które wizualnie wyglądają bardzo atrakcyjne np. fotele skórzane. Niekoniecznie są one wygodne i nadają się na wielogodzinną prace w pozycji siedzącej przy komputerze. Najłatwiej rozpoznać dobry fotel ergonomiczny po tym, że jest regulowany w kilu obszarach. Najważniejszą i podstawową regulacją jest wysokość siedziska tak, żeby nogi były swobodnie ustawione pod kątem 90 stopni, co ułatwia prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Zmniejsza to również obrzęki nóg i uczucie zmęczenia. Kolejną ważną kwestią jest możliwość regulacji odchylenia oparcia, to ono w głównej mierze wspiera Twoje plecy. Pozycja nie powinna być za bardzo rozluźniona, spięta czy zgarbiona. Oparcie powinno być wyprofilowane w kształcie litery „S” poprawi to ułożenie naszego kręgosłupa. Dzięki temu napięcie mięśni zmniejszy się i odciąży kręgosłup. Jeśli po dniu pracy czujesz ból pleców to warto zmienić ustawienie oparcia fotela. Dobre fotele ergonomiczne mają również regulacje zagłówka, podłokietniki, a także można wyregulować głębokość siedziska.

Podłokietniki i jego funkcje

Wydawać by się mogło, że podłokietnik jest małoznaczącym elementem fotela. Jednak tak nie jest. To dzięki niemu możemy utrzymać prostą pozycję ciała. Jeśli prawidłowo ustawisz podłokietnik odciążysz tym samym ramiona i obręcz barkową. Większość zwykłych foteli biurowych nie ma funkcji regulacji tego elementu, są one standardowo montowane na jednej wysokości. W fotelach ergonomicznych jest inaczej, oprócz wysokości można je regulować na przód - tył jak i na boki. Dzięki temu możesz je  ustawić pod swoją sylwetkę. To bardzo ważna kwestia, ponieważ praca przy komputerze wiąże się z obciążeniem rąk i to właśnie podłokietniki dają im wsparcie.

Z jakiego materiału powinien być wykonany fotel ergonomiczny?

Często głównym bodźcem do dokonania jakichkolwiek zakupów jest cena i walory estetyczne  danego przedmiotu. Przy wyborze fotela ergonomicznego to duży błąd. Niestety tego rodzaju fotele mają być funkcjonalne, a nie piękne i stylowe. Na całe szczęście większość klientów decydujących się na zakup fotela ergonomicznego jest świadoma swojego wyboru i wie o tym, że najważniejsza jest funkcjonalność. Więc jaki powinien być materiał z którego wykonany jest fotel? Oddychający i zapewniający odpowiednią cyrkulacje powietrza. Musimy pamiętać, że kupując fotel będziemy go używać zarówno zimą jak i latem. Materiał powinien być wytrzymały, odporny na przetarcia, a także łatwo czyszczący. Dobra wiadomość jest taka, że na rynku pojawia się coraz więcej koloru i nowoczesnego designu, dlatego fotele ergonomiczne przestają być nudne.

Wybór najwygodniejszego fotela dla siebie to kwestia indywidualna. Najlepiej sprawdzić fizycznie taki fotel i dobrać go pod własną sylwetkę. Niestety często nie mamy na to czasu i zamawiamy fotele przez Internet. Polecamy przed zakupem sprawdzić wymiary w ofercie danego przedmiotu, oraz czy da się go dopasować do własnych preferencji. Pamiętaj Twoje zdrowie i komfort to rzecz najważniejsza, dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł choć trochę przekonał Cię, że zakup fotela ergonomicznego to dobra decyzja. W naszym sklepie z pewnością, znajdziesz fotel dla siebie. Jeśli będziesz miał wątpliwości, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci z pewnością pomogą Ci w dobrze odpowiedniego fotela.

domogrodimy.pl Reviews with ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel