Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W JAKIE TRAMPOLINY WARTO INWESTOWAĆ?

2022-06-06

W jakie trampoliny warto inwestować ?

 

Trampolina ogrodowa powinna być inwestycją na wiele lat. Ponosząc jednorazowy koszt powinniśmy cieszyć się nią przez wiele sezonów. Nic jednak nie jest wieczne i z czasem niektóre części mogą ulec eksploatacji i trzeba je wymienić. Kupując gorszej jakości trampoliny nie masz pewności, że dostaniesz możliwość dokupienia części zamiennych w przypadku gdy coś się popsuje. Często te tańsze trampoliny są jednorazowe.

Z czego składa się trampolina?

Standardowo trampolina posiada stelaż, czyli cała konstrukcja, matę do skakania inaczej batut, siatkę ochronną, słupki do której tą siatkę się przymocowuje, sprężyny, osłonę na sprężyny, akcesoria do montażu i dodatki jak np. drabinkę, która umożliwia bezpiecznie wejście i zejście. Trampoliny klasy premium wyposażone są w siatkę dolną, która zabezpiecza przed przypadkowym wejściem dziecka pod trampolinę jeśli ktoś inny skacze na niej. Trampolina powinna posiadać ring górny, aby siatka się nie obsuwała i trzymała równą, oraz stabilną pozycję. Ważnym dodatkiem są kotwy którymi montuje się trampolinę do podłoża i dzięki temu nie odleci podczas silnych wiatrów.

Gdzie można kupić najlepsze trampoliny?

Trampoliny w sezonie letnim dostępne są w supermarketach, sklepach ogrodniczych i sportowych, możesz je też zamówić przez internet. Najbardziej bezpieczne trampoliny możesz zamówić w www.sklepmartes.pl lub www.sportano.pl, a także u samego producenta na www.domogrodimy.pl , to tam możesz dokupić każdą część z osobna, to bardzo ważne, żeby w razie problemu nie wymieniać całej trampoliny tylko popsutą cześć. Oczywiście na rynku dostępne są też części zamienne uniwersalne, ale pamiętaj o tym, że zawsze lepiej dopasowane są oryginalne części niż zamienniki, co przekłada się na bezpieczeństwo. Mimo to nawet najdroższa trampolina zużywa się.

Co warto dokupić do trampoliny?

Jeśli kupujesz trampolinę z myślą o najmłodszych, pamiętaj przed zakupem żeby sprawdzić czy trampolina ma atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawdź grubość nóg na których opiera się cała konstrukcja, najlepiej będzie jeśli trampolina wyposażona jest w podwójne nogi. Do wyboru masz ocynkowane, albo bardziej estetyczne malowane proszkowo na kolor czarny. Kolejną ważną rzeczą jest siatka wewnętrzna, która oddziela sprężyny od powierzchni do skakania uniemożliwiając tym samym przypadkowe wkręcenie ręki, czy nogi pomiędzy nie. Niektóre modele jak np. Trampolina Maxy Comfort Plus firmy JUMPI wyposażone są w zaokrąglone słupki, dzięki temu dziecko, które skacze i odbije się od siatki nie uderzy w nie.  Ważne jest żeby słupki miały piankowe osłony, amortyzuje to ewentualne uderzenie. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej trampoliny warto dokupić dodatkowy pokrowiec na matę i daszek, chronią one trampolinę przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr czy grad. Dzięki takim odsłonom łatwiej utrzymać trampolinę w czystości. Jednak pamiętaj o tym żeby na zimę złożyć i schować trampolinę w suche miejsce.

domogrodimy.pl Reviews with ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel