Jaka Trampolina

Jaka trampolinę wybrać?

 Trampolina

Od wielu lat zajmujemy się Trampolinami. My i nasi mali specjaliści przetestowaliśmy większość trampolin dostępnych na rynku. O tych urządzeniach wiemy praktycznie wszystko. Przedstawimy wam cenne informacje które pomogą wam wybrać trampolinę, z której będziecie zadowoleni.

Nie kupuj taniej trampoliny w markecie!

Coraz częściej widujemy w ogrodach trampoliny. Zyskują one coraz większą popularność wśród Polaków, ale i w całej Europie. Po za ogromna frajdą, jaką daje skakanie, ta forma rozrywki na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowa i pozwala bardzo dobrze natlenić nasz organizm. Jednakże żeby dobra zabawa nie skończyła się przykrą kontuzją, trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie.

  

Podstawa to mocna konstrukcja

konstrukcja
Pierwsza rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to wykonanie konstrukcji. Przede wszystkim nóg oraz słupków. To te części odpowiadają za stabilność całej trampoliny. Materiał z którego zostały wykonane te części powinien być gruby oraz mocny, tak aby podczas skoków elementy te nie uginały sie lub w przypadku słupków które trzymają siatkę, należy sprawdzić czy są one na tyle stabilne aby uchronić przed wypadnięciem.

Następnym elementem jest siatka. Powinna być ona wykonana z dobrego materiału, grubo szyta i posiadać dobry zamek który w przypadku tanich trampolin jest sporym mankamentem. To siatka ma chronić osoby znajdujące się w środku i nie warto oszczędzać na tym elemencie.

Sprężyny - to element który bezpośrednio odpowiada za nasze bezpieczeństwo. O ile w większości trampolin sama sprężyna jest wystarczającej jakości, o tyle trampoliny gorszej jakości nie posiadają wystarczającego mocowania na nie. Skutkuje to tym że skacząc na takiej trampolinie zaczepy do sprężyny mogą się urwać a konsekwencje takiej awarii mogą się źle skończyć. Warto zwrócić uwagę czy zaczep jest solidny oraz czy kołnierz okrywający sprężyny jest wystarczająco gruby.

Warto zaopatrzyć sie w drabinkę do wchodzenia i co ważniejsze, schodzenia. Schodząc z trampoliny  bez drabinki łatwo o upadek - tym bardziej u rozbrykanych dzieci. Producenci lepszych trampolin dorzucają takowe w swoim zestawie.

Mata zazwyczaj jest dobrej jakości jednakże trafiają się modele gdzie jest ona stosunkowo cienka, nieodporna na przetarcia i rozdarcia. Trampoliny z taką matą ABSOLUTNIE NIE KUPUJEMY!

slupek
Zwróćmy również uwagę na takie rzeczy jak osłona na słupki, zakończenia słupków, jakość wykonania kołnierza czy inne szczegóły które w mogą bezpośrednio wpłynąć na bezpieczeństwo zabawy.

Koniecznie sprawdźcie te podstawowe rzeczy gdyż jak wiemy z doświadczeń (a przetestowaliśmy wiele modeli - od tych najtańszych do tych ekskluzywnych modeli ) to bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Stabilna i solidna konstrukcja jest najważniejsza!

Obciążenie trampoliny

To ważny element który należy wziąć pod uwagę. Dopuszczalne obciążenie mówi nam sporo o materiałach użytych do produkcji. Obciążenie do 100kg to standartowe obciążenie trampolin. Jest to wystarczający parametr do zabawy jednej osoby, lub dwójki dzieci. Oczywiście trampolina wytrzyma większą wagę, jednak jeżeli mamy kilku ochotników do zabawy warto pomyśleć nad dopuszczalnym obciążeniem do 150kg. Wtedy spokojnie możemy poskakać z dziećmi lub wpuścić tam większą liczbę osób.  A co do większej ilości osób w trampolinie...

Rozmiar trampoliny

Im więcej osób przypuszczalnie będzie korzystać z trampoliny, tym większy rozmiar trampoliny należy rozważyć. Wpływa to na komfort oraz bezpieczeństwo skakania. Kilka osób w małej trampolinie może się zderzać i wypychać, co stwarza niebezpieczne sytuacje. Zasada jest prosta - im większa trampolina, tym większy komfort zabawy. Poza tym rozmiar trampoliny należy dostosować również do wolnego miejsca w ogrodzie.

Siatka bezpieczeństwa
siatka

Siatka to element zabezpieczający przed wypadnięciem z trampoliny. Kupowanie trampoliny bez tego elementu to czyste szaleństwo! Na pewno musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania i grubość siatki. Tutaj akurat jesteśmy w stanie sami określić jakość widząc czy dotykając materiału - powinien być gruby, solidnie pleciony z solidnie wykonanymi zakończeniami i mocowaniami na słupki. Bardzo istotnym elementem dla osób posiadających małe dzieci jest zamek błyskawiczny. Ważne żeby dziecko nie było w stanie go rozsunąć od środka i samo wyjść. Zalecamy też sprawdzić wszycie zamka w siatkę - przy tańszych trampolinach często zamek odrywa się od siatki i nie spełnia swojego zadania.

Teraz pojawia sie pytanie wewnętrzna czy zewnętrzna? Wewnętrzna siatka sprawia że osoba skacząca w środku nie ma kontaktu i możliwości uderzenia w słupek mocujący. Na pewno zaleca się te rozwiązanie technologiczne dla młodszych użytkowników którzy są bardzo rozbrykani. Trampoliny z tym zastosowaniem są nieco droższe - ale wiadomo, na zdrowiu i bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.
Jeżeli pociechy są nieco starsze i rozważniejsze, lub  jeżeli sami mamy korzystać z trampoliny - siatka zewnętrzna na pewno nam wystarczy.

Podsumowanie

Na pewno NIE WARTO kupować taniej trampoliny. Znamy cały proces powstawania trampolin i wiemy że dobrej jakości materiały nie są tanie i stworzenie trampoliny która będzie posiadała wysoki standard musi kosztować. Producenci tanich trampolin chcąc osiągnąć jak największy zysk, "tną ceny" na podstawowych materiałach, takie jak rurki z których robione są nogi, czy siatkach bezpieczeństwa, które zupełnie nie spełniają swojej roli.  Wyższa cena = wyższa jakość, to oczywiste - trampolina za 200 - 300 zł o średnicy 300 cm, NIE MOŻE być bezpieczna i przekonaliśmy się o tym niejednokrotnie.
Szukając trampoliny na pewno nie warto odwiedzać marketów - sklepy tego typu są głównie nastawione na zysk i sprzedają słabej jakości trampoliny za wysoką cenę dając klientowi poczucie że - jeżeli cos jest drogie to musi być dobre, w rzeczywistości marża narzucona przez takich sprzedawców jest niekiedy kilkukrotnie wyższa niż realna wartość.

Warto poszukać sklepów które sprzedają tylko trampoliny - czy to w okolicy czy na stronach internetowych. Firmy które zajmują sie sprzedażą konkretnych produktów mają sporą wiedzę, doświadczenie oraz nie mogą pozwolić sobie na sprzedaż trampolin złej jakości gdyż straciłyby przez to swoją wiarygodność. Po za tym takie sklepy pomogą nam konkretnie sprecyzować i dobrać odpowiednią trampolinę do własnych potrzeb.

Mamy nadzieję że pomogliśmy ułatwić wybór i dzięki temu kupicie państwo prawdziwą trampolinę która sprawi wam sporo satysfakcji i zabawy, od ludzi którzy kilka - kilkanaście godzin dziennie spędzają na wyszukiwaniu najlepszych modeli, testowaniu ich i dostarczaniu do klientów wyrobów, które z pewnością można będzie polecić znajomym :)

Sklep internetowy na platformie
SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie