Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

7 KORZYŚCI ZABAWY I TRENINGU NA TRAMPOLINIE

2022-05-19

7 KORZYŚCI ZABAWY I TRENINGU NA TRAMPOLINIE
Trampoliny w ciepłe dni zapewniają rewelacyjną zabawę dzieciom, ale również rodzice mogą mieć wiele pożytku. Dzisiejszy wpis pokaże Wam dlaczego zakup trampoliny jest dobrym wyborem.

1.    IDEALNY PREZENT

Zbliża się dzień dziecka, komunia, urodziny, a może nagroda za dobre świadectwo na koniec roku szkolnego? Trampolina jest odpowiednim prezentem z tych okazji. Nie jest trudna w montażu z pewnością poradzisz sobie z złożeniem jej, a Twoje dziecko może Ci w tym pomóc.

2.    ZNAKOMITA ZABAWA
Trampolina to świetna rozrywka dla dzieci. Posiadając taką trampolinę, Twoja pociecha będzie mogła skakać do woli. Największą frajdę sprawia zabawa w większym gronie. Jeśli w lato w Twoim ogrodzie odbywają się spotkania towarzyskie z rodziną i przyjaciółmi, to Wasze dzieci będą miały co robić, a sami trochę odpoczniecie.

3.    CZAS SZYBCIE PŁYNIE
Jak często zaplanujesz sobie, że po pracy pójdziesz pobiegać i nie wychodzi? Z trampoliną będzie inaczej. Jeśli kiedykolwiek skakałeś na trampolinie to wiesz, że to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Trening na trampolinie to odskocznia od tradycyjnych ćwiczeń. Jeśli dobrze się bawisz – czas płynie szybciej zanim się obejrzysz godzina skakania minie, do tego spędzasz aktywnie czas z swoimi dzieckiem.

4.    NISKIE RYZYKO KONTUZJI
Bieganie, przysiady, czy podnoszenie ciężarów obciąża stawy. Jeśli masz problem z tego typu ćwiczeniami trampolina jest idealna dla Ciebie.  Skakanie na trampolinie zmniejsza przeciążenie o 40%. Czyli zmniejszasz ryzyko kontuzji Twoje ciało wygrywa tym podwójnie.
Trening na trampolinach jest wszechstronnie rozwijający.

5.    POPRAWNA RÓWNOWAGA
Jeśli Twoje dziecko ma problemy motoryczne i koordynacyjne to trampolina wymusza od niego trzymania poprawnej pozycji. Świadomość niestabilnego podłoża skupia koncentrację na utrzymaniu równowagi. Im więcej Twoje dziecko skacze tym coraz bardzie poprawia swoją koordynacje.

6.    SPALANIE TAKANIK TŁUSZCZOWEJ
Czy wiesz, że przez 10 minut skakania na trampolinie spalisz tyle samo kalorii co  przez 30 minut biegu? Przez godzinę możesz spalić ponad 1000 kalorii. Nie zastanawiaj się, ściąg buty i wskakuj na trampolinę. To nie wszystko, skakanie na trampolinie jest treningiem aerobowym, a takie treningi poprawiają metabolizm. Już wiesz dlaczego kochamy trampoliny.

7.    WZMOCNIENIE KOŚCI
Naukowcy sprawdzili, że początek i koniec skoku na trampolinie sprawia, że organizm interpretuje te ruchy jako wzrost przyciągania grawitacyjnego. Nasze kości stają się silniejsze i bardziej gęste, dzięki czemu w dłuższej perspektywie unikniesz kontuzji.

domogrodimy.pl Reviews with ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel