Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowe przepisy w Prawe Pracy dla pracowników siedzących przed komputerem

2023-12-13

Nowe przepisy w Prawe Pracy dla pracowników siedzących przed komputerem

Mamy dla Was ważną informację, która poprawi wygodę pracy przy biurku. W życie weszło nowe rozporządzenie, opublikowane niedawno w Dzienniku Ustaw, dotyczące warunków pracy pracowników spędzających wiele godzin przed monitorami. Zmiany te nakładają nowe wymogi dotyczące wyposażenia stanowisk pracy, szczególnie skupiając się na fotelach biurowych.

Nowe standardy dla foteli biurowych :

 Stabilność i Mobilność (Punkt a): Fotel biurowy powinien posiadać dostateczną stabilność poprzez pięciopodporową podstawę z kółkami jezdnymi. To oznacza, że poruszanie się po biurze staje się łatwiejsze i bardziej stabilne.

Regulacje (Punkt b): Foteli biurowych używanych przy monitorach powinno się dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Regulacja wysokości siedziska, oparcia, kąta pochylenia i odpowiednie wymiary zapewniają wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów.

Ergonomia (Punkt c): Wyprofilowanie siedziska i oparcia powinno być odpowiednie do naturalnego wygięcia kręgosłupa i ud. To z kolei przyczyni się do redukcji bólów pleców i utrzymania zdrowej postawy.

Mobilność i Regulacja (Punkty d i e): Fotel powinien umożliwiać obrót wokół osi pionowej o 360°, co wpływa na swobodę ruchów. Dodatkowo, regulowane podłokietniki dostosowują się do indywidualnych preferencji użytkownika.

Prosta Regulacja (Punkt 5.2): Mechanizmy regulacji wysokości siedziska i pochylenia oparcia powinny być łatwo dostępne, proste w obsłudze i tak usytuowane, aby regulację można było wykonywać w pozycji siedzącej. To oznacza, że dostosowanie fotela do własnych potrzeb staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Co oznacza to dla naszych miejsc pracy?

Nowe przepisy to krok w stronę większej dbałości o zdrowie pracowników. Wprowadzenie ergonomicznych foteli biurowych nie tylko poprawi komfort, ale również wpłynie pozytywnie na wydajność i dobre samopoczucie pracowników.

W naszym sklepie mamy szeroką gamę foteli biurowych, które spełniają najnowsze normy ergonomiczne. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie w miejscu pracy. Zainwestuj w ergonomiczne siedzisko i czerp korzyści z nowego rozporządzenia!

 

domogrodimy.pl Reviews with ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel